7 januari 2026 | Geen bijlagen

Gezichten achter Zuidberg: Johannes de Vries

“Mijn liefde voor lassen begon thuis in de schuur, waar ik oude auto’s opknapte. Toen in 2014 de kans ontstond om een werken-leren-traject bij Zuidberg te doen, greep ik die met beide handen aan. Ik werd opgeleid tot constructiemedewerker en volgde daarnaast een programmeercursus. Al snel bleek ik die kant van het vak nóg interessanter te vinden.

“HOE MEER WE AUTOMATISEREN, HOE BETER IK KAN PROGRAMMEREN.”

Sinds 2018 programmeer ik lasrobots. Dat is soms een flinke puzzel, vooral wanneer we veel verschillende componenten aan elkaar moeten maken. Ik denk dan bijvoorbeeld na over de juiste volgorde. En ik onderzoek welke mallen nodig zijn om de componenten tijdens het lassen op de juiste plek te houden. Daarnaast gelden er allerlei veiligheidseisen en kwaliteitsnormen.


Bij dit werk overleg ik veel met collega’s uit mijn eigen team en van andere afdelingen. Samen kijken we hoe we een component zo goed en efficiënt mogelijk kunnen produceren. Zo hebben we laatst
geïnvesteerd in een wisselsysteem met twee laspistolen. Hierdoor beschikt de lasrobot over een groter bereik en is een extra handlasbewerking minder vaak nodig.”


Dat ik mag meedenken over dit soort slimme technieken – en zelfs over nieuwe lasrobots – vind ik heel mooi. Hoe meer we automatiseren, hoe beter ik kan programmeren. ‘First time right’, dat is ons gezamenlijke doel.”

Op zoek naar meer informatie?

Ben je geïnteresseerd in componenten, ontwikkelmogelijkheden of heb je een technische vraag? Vul het formulier in en wij zorgen dat je bericht direct bij Johan terechtkomt. Hij neemt zo snel mogelijk contact met je op.

Het laatste nieuws

Zuidberg staat nooit stil, blijf op de hoogte van al het laatste nieuws! Nooit meer een nieuwsbericht missen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.

MELD JE AAN VOOR DE NIEUWSBRIEF Nieuws